خرید و اجاره آپارتمان در ولنجک [جامعترین و کامل ترین راهنما در سال ۱۴۰۰]


 

 • این جامع ترین و کاملترین راهنمای خرید و اجاره آپارتمان در ولنجک تهران است.
 • در این راهنما شما با محله ولنجک و اطلاعات لازم و کافی برای خرید و اجاره آپارتمان در ولنجک آشنا خواهید شد.
 • این راهنما شامل اطلاعات و منابع کم نظیری هست که با پشتوانه بیش از ۲۵ سال حضور ما در منطقه بدست اومده و در اختیار شما قرار گرفته است.

    پس با ما همراه باشید.

فهرست عنوان ها

تاریخچه محله ولنجک تهران

تاریخچه ولنجک

در این بخش با تاریخچه ولنجک از ابتدا بطور کامل آشنا خواهید شد

مطالعه
خرید آپارتمان در ولنجک

خرید آپارتمان در ولنجک

در این بخش اطلاعات کامل در مورد خرید  آپارتمان در ولنجک در اختیارتون قرار میگیره

مطالعه
اجاره آپارتمان در ولنجک

اجاره آپارتمان در ولنجک

در این بخش اطلاعات کامل در مورد اجاره آپارتمان در ولنجک در اختیارتون قرار میگیره

مطالعه
خیابان های اصلی ولنجک

خیابان های اصلی ولنجک

در این بخش با خیابان های اصلی ولنجک  بطور کامل آشنا خواهید شد

 

مطالعه
مراکز تفریحی ورزشی ولنجک

مراکز تفریحی ورزشی ولنجک

در این بخش اطلاعات کامل در مورد مراکز تفریحی ورزشی ولنجک در اختیارتون قرار میگیره

 

مطالعه
مراکز خرید ولنجک

مراکز خرید ولنجک

در این بخش اطلاعات کامل در مورد کلیه مراکز خرید ولنجک در اختیارتون قرار میگیره

 

مطالعه
ساختمان های مارک دار و برج های ولنجک

ساختمان های مارک دار و برج های ولنجک

در این بخش با ساختمان های مارک دار و لوکس ولنجک آشنا خواهید شد

 

 

مطالعه
مراکز دولتی و سیاسی ولنجک

مراکز دولتی و سیاسی ولنجک

در این بخش با مراکز دولتی و سیاسی ولنجک مانند سفارتخانه ها آشنا خواهید شد.

 

 

مطالعه
مراکز پزشکی و درمانی ولنجک

مراکز پزشکی و درمانی ولنجک

در این بخش با مراکز مهم پزشکی و درمانی ولنجک آشنا خواهید شد

 

 

مطالعه

بخش ۱ :

تاریخچه ولنجک


 

در این بخش میخوایم ابتدا با محله ولنجک آشنایی پیدا کنیم و اطلاعاتمون رو کمی افزایش بدیم.

با مطالعه این بخش اطلاعات کافی در مورد محله ولنجک قدمت و موقعیت جغرافیایی و یک سری اطلاعات بی نظیر دیگه رو بدست میارین.میدونستین قدمت نام ولنجک از نام تهران هم بیشتره!!!

خوب پس بی معطلی بریم سر اصل مطلب…

 

تعریف واژه ولنجک


ولنجک از واژه های فارسی “ول” و “ولنگ” آمده است.

از نظر لغوی ولنجک ترکیبی است از واژه “ولنج” یا همان “ولنگ” فارسی و حرف “ک” که کوچکی آن را می رساند.بنابراین “ولنجک” به معنای ” جای رها شده کوچک” است.

در بخش بعد به موقعیت جغرافیایی محله ولنجک میپردازیم پس با ما همراه باشید.

 

برگشت به فهرست

 

 

موقعیت جغرافیایی محله ولنجک


ولنجک محله ای در شمال تهران و شمال غرب شمیران است و در دامنه قله توچال قرار دارد که جز از طریق کوه به هیچ جا راه ندارد.

ولنجک از شمال به ارتفاعات قله توچال,از جنوب به پارک وی و بزرگراه شهید چمران,از غرب به محله درکه و از شرق به رودخانه ولنجک و زعفرانیه میرسد.

محله ولنجک در ناحیه ۲ از منطقه ۱ شهرداری تهران و از نظر مناطق پستی در منطقه ۱۹ پستی قرار دارد.

 

 

موقعیت جغرافیایی ولنجک,جاده تلکابین توچال

موقعیت محله ولنجک از شمال

نمایش روی نقشه
موقعیت جغرافیایی ولنجک از جنوب بزرگراه شهید چمران

موقعیت محله ولنجک از جنوب

نمایش روی نقشه
املاک-ساسان-ولنجک-موقعیت-جغرافیایی-ولنجک-از-غرب-درکه

موقعیت محله ولنجک از غرب

نمایش روی نقشه
املاک-ساسان-ولنجک-موقعیت-جغرافیایی-ولنجک-از-شرق-رودخانه-ولنجک

موقعیت محله ولنجک از شرق

نمایش روی نقشه

میدونستید که قدمت محله ولنجک از نام تهران هم بیشتره؟نه؟پس بخش بعدی رو از دست ندین.

برگشت به فهرست

 

قدمت محله ولنجک


از نظر تاریخی قدمت محله ولنجک از قدمت نام تهران بیشتر است.

ولنجک قدیم در عصر ساسانیان زرتشتی بود و از عصر صفویه با ورود سادات مازندران ولنجک قدیم شکل گرفت.

ولنجک دهی بود در شمال غربی امام زاده صالح با ۸۰ نفر سکنه که همگی از سادات بودند و شغلشان باغبانی و زراعت بود,دهی سردسیر که آبش از چشمه سار تامین میشد و محصولاتش غلات و میوه های مختلف بودند.

ولنجک جدید از آغاز دهه ی ۱۳۵۰ به وجود آمد و به تدریج گسترش یافت.

املاک-ساسان-ولنجک-قدمت-محله-ولنجک-ت
ولنجک سال ۱۳۵۰-بلوار دانشجو – منبع

در شمیران ما خیابان و محله مقصود بیگ را در جنوب میدان تجریش و چشمه ابراهیم بیگ را در دره سمت غربی ایستگاه دوم تله کابین توچال داریم.

اولین سنگ بنای ولنجک قدیم در دوره صفویه نهاده شد.شاه عباس اول چند خانواده از سادات را در ولنجک اسکان داد و نخستین مسجد پانصد سال قبل در آنجا احداث گردید.

سرتاسر دامنه های کوهستان توچال از جمله ولنجک به قاجارها تعلق داشت.

بله این تنها ما نیستیم که به توچال علاقه مندیم این علاقه ریشه تاریخی داره صعود فتحعلی شاه قاجار رو به قله توچال در بخش بعدی بخونین.

 

 

برگشت به فهرست

 

صعود فتحعلی شاه قاجار به قله توچال


ماجرای صعود تاریخی فتحعلی شاه به قله توچال بی ارتباط به ولنجک نمی باشد زیرا کلیه وسایل برای شب مانی در توچال مانند چادر و هیزم برای برافروختن آتش بر سر قله را از دو روز قبل با قاطر و اسب از ولنجک به گردنه شهرستانک حمل کرده بودند.

می توان حدس زد که روز ها به شکار اطراف توچال می گذشت و شاید همین برنامه ۲۵ سال بعد محمدشاه را به ولنجک کشانده باشد.(توچال از پیازچال تا قله را طی می کرد و از گردنه شهرستانک به پایین سرازیر می شد آثاری از راه شاهی هنوز باقی است و امروزه مسیر کوه پیمایی کلک چال – پیاز چال – توچال است.)

اگه میخواید بدونید باغ فردوس ‚محمودیه و زعفرانیه کی بوجود اومدن بخش بعدی رو از دست ندین.

برگشت به فهرست

 

قصر محمدیه در ولنجک


   احداث یک کاخ در ولنجک به نام قصر محمدیه آغازگر مرحله جدیدی در تاریخچه ولنجک می باشد که سبب جلب توجه بزرگان عصر قاجار به این ناحیه و ایجاد محله هایی به نام باغ فردوس و محمودیه و زعفرانیه گردید.

 

املاک-ساسان-ولنجک-قصر-محمدیه-در-ولنجک
املاک-ساسان-ولنجک-قصر-محمدیه-در-ولنجک

قصر محمدیه – منبع

 زندگی در ولنجک از زمانی رونق گرفت که محمد شاه قاجار فرزند عباس میرزا که در باغ نگارستان اقامت داشت از هوای گرم نیاوران ناراضی بود و به توصیه صدراعظم خود حاج میرزا آقاسی برای ییلاق تابستانی دستور احداث قصری در ولنجک را داد.

   محمدشاه به بیماری نقرص (تورم و درد پا ) مبتلا و در سال های آخر عمر زمینگیر بود.از این رو پزشکان زندگی در آب و هوای خوب را برای او تجویز کردند و با راهنمایی حسینعلی خان معیرالممالک محلی را در ولنجک برگزیدند و در پایان بهار ۱۲۶۴ کاخ بزرگی در آنجا ساختند که به نام پادشاه ‚“قصر محمدیه ” معروف شد.

هنگام ساخت قلعه محمدیه روستای ولنجک وجود داشت و قصر در جنوب آن ساخته شد.محل قلعه ۲۰۰ متر بالاتر از جاده تجریش به اوین (خیابان پیراسته یا مقدس اردبیلی ) بود.مکان دقیق آن در انتهای جنوبی خیابان شهید مردانی اطراف مسجد جامع محمدیه کنونی قرار داشت.

به خاطر کم آبی حاج میرزا آقاسی صدراعظم اقدام به حفر قنات و جاری ساختن آب چشمه های ولنجک به قلعه نمود که هنوز برخی از این منابع آبی وجود دارد.

دوستعلی خان معیرالممالک حاکم یزد بود بسیاری از بناها و معمارهای یزدی را در احداث آن به کار گمارد و سنگ مرمر حمام ها و دیوارهای قصر از یزد و نایین به ولنجک آورده شد.از همان زمان سرمایه داران یزدی نسبت به خرید زمین در این منطقه علاقه مند شدند.

حاج میرزا آقاسی همزمان با احداث قصر محمدیه در ولنجک در نزدیکی آن (محمودیه امروزی ) قلعه ای برای خود ساخت که “عباسیه” نام گرفت.

در رابطه با ولنجک تردیدی نیست که حاج میرزا آقاسی تحولی در آن به وجود آورد.اول اینکه با صلاحدید او قصر محمدیه بنا گردید و عده بسیاری از صاحب منصبان دولتی به سمت ولنجک کشانده شدند.دوم آنکه “عباسیه” را ساخت که پایه ایجاد محمودیه گردید.سوم با حفر قنات و استفاده بهینه از آب چشمه ها باغ های این ناحیه را آباد کرد.

حاج میرزا آقاسی در سال ۱۲۶۲ دو سال قبل از مرگ محمدشاه تمام زمین ها و باغ عای خود را به پادشاه قاجار بخشید.(که بعداً به ناصرالدین شاه تعلق گرفت.)

 

املاک-ساسان-ولنجک-محمد-شاه-قاجار

محمد شاه قاجار – منبع عکس

املاک-ساسان-ولنجک-حاج-میرزا-آقاسی

حاج میرزا آقاسی – منبع عکس

املاک-ساسان-ولنجک-عباس-میرزا-قاجار

عباس میرزا – منبع عکس

مالکان ولنجک چه کسانی بودند؟در بخش بعدی به این موضوع میپردازیم.

برگشت به فهرست

 

مالکیت ولنجک


بر اساس رسم موجود در ایران هر حکومتی که به قدرت می رسید کلیه اموال و زمین های کشور جزو دارایی های شاه جدید می شد.

علاقه قاجاریان به دامنه های توچال ریشه در رابطه تهران با استر آباد (گرگان) به عنوان جزوی از مازندران داشت و البرز جنوبی محل گذر به آنجا بود.به ویژه کوهستان توچال از سوهانک تا ولنجک شکارگاه شاهان قاجار و محل تفریح آنها به شمار میرفت.

قاجارها سراسر منطقه توچال را در اختیار گرفتند و نسبت به باقی ماندن مالکیت آن در خاندان خود حساس بودند .فقط شخص پادشاه می توانست قسمتی از آن را به عنوان املاک سلطتنی به شخص مورد نظر خود واگذار کند.چنانکه ناصرالدین شاه سوهانک را به دوستعلی خان معیرالممالک ، دربند را به علی خان ظهیر الدوله ، سعد آباد را به جعفرمیرزا قاجار و ولنجک را به مجدالدوله بخشیده بود.

وضع زمین های ولنجک هم به عنوان جزوی از خالصه های تهران تا سلطنت ناصرالدین شاه نامعلوم بود.برای نخستین بار از سال ۱۲۶۹ هجری قمری صدراعظم میرزاحسین خان مشیرالدوله دست به تهیه صورت املاک و اعیان خالصه زد.علت آن هم بروز بحران اقتصادی در کشور بود که دولت را مجبور کرد برای تامین نیاز های مالی خود زمین ها را اجاره دهد تا کسب درآمد کند.

اما دامنه های جنوبی توچال قابل خریداری نبود ، زیرا به علت تعلق خاطری که شاهان قاجاریه به این ناحیه داشتند، زمین های آن را به ورثه خود واگذار می کردند.بعد از قاجار ، رضا شاه نیز در جوار تپه علی خان (بام تهران ولنجک) مستقر شد و مانند شاهان قاجار در شمیران قصر ییلاقی ساخت.

رضاشاه با اینکه کلیه املاک و اموال احمدشاه و درباریان قاجار را به نفع خود و اعضای خانواده اش ضبط کرد ، از دست اندازی به زمین های ولنجک که ارثیه مجدالدوله و مجدالسلطنه (پدربزرگ و پدر دومین همسر خود توران امیر سلیمانی ) بود، خودداری ورزید.بنابراین ولنجک در دوران سلطنت او همچنان در مالکیت خانواده امیرسلیمانی باقی ماند.

روستای اسد آباد در سمت شرق ولنجک را به حاج میرزا سید زین العابدین داماد خود (شوهر ضیاءالسلطنه) که امام جمعه تهران بود داد.پس از او سید ابولقاسم امام جمعه بعدی و نوه دختری ناصرالدین شاه ، اسدآباد را آباد کرد ، باغ هایش را توسعه داد و در آن ساختمان های جدیدی احداث نمود.

ناصرالدین شاه بیشتر وقت ها بین شمیران و شهرستانک رفت و آمد می کرد، در واقع دامنه های جنوبی کوهستان توچال طی دوران سلطنت طولانی او متعلق به خودش بود.

برخی از همشهریان یزدی سید ضیاء که متوجه شده بودند وی در کار خود موفق و ثروتمند شده است به ولنجک روی آوردند و شروع به خرید زمین های آنجا و ساخت ویلا و باغ در آن نمودند.

 

برگشت به فهرست

 

محله های ولنجک


این منطقه که شن زار و پوشیده از علف کوهستانی بود ، به خاطر قرار گرفتن بر سر راه مازندران از زمان صفویه مورد توجه شاه عباس اول واقع شد ، در حالی که ساکنان بومی نداشت.در زمانی که روستای ولنجک به وجود آمد ، هنوز از محمودیه ، زعفرانیه و باغ فردوس نامی در کار نبود.

این محله ها از هنگامی که قصر نیاوران توسط فتحعلی شاه و قصر محمدیه به وسیله محمد شاه ساخته شدند ، به خاطر دسترسی فوری شاهان قاجار به وزیران و درباریان خود ایجاد گردیدند.دوره شاهنشینی قاجار خیلی کوتاه بود ، ولی همین امر موجب جلب توجه ثروتمندان تهرانی و حتی بسیاری از بزرگان سراسر کشور به این ناحیه شد تا اینکه سرانجام ولنجک به محله اعیان نشین پایتخت تبدیل گردید.

برگشت به فهرست

 

ولنجک قدیم


ولنجک قدیم روستای کوچکی بود که حدود پانصد سال پیش به دستور شاه عباس اول با سکونت پنج خانواده از سادات مازندران (از نوادگان امام چهارم علی بن حسین علیه السلام) در کنار یک چشمه به وجود آمد.

جای دقیق آن محل مسجد جامع ولنجک در شمالی ترین نقطه خیابان اعجازی (آصف) می باشد.(اعجازی نام یکی از ۵ خانواده بنیانگذار ولنجک قدیم بود که از راه کشاورزی و دامداری زندگی میکرد و خادم مسجد جامع ولنجک شد.)

برگشت به فهرست

بخش ۲ :

خرید آپارتمان در ولنجک


 

خوب حالا که در بخش قبل با تاریخچه ولنجک آشنایی پیدا کردین وقت اون رسیده که با نحوه خرید آپارتمان در محله ولنجک هم کاملا آشنایی پیدا کنین.

با اطلاعاتی که در این بخش در اختیار شما قرار میگیره به یک خریدار حرفه ای تبدیل خواهید شد.

بریم برای یک خرید حرفه ای آماده بشیم.

 

قیمت خرید آپارتمان در محله ولنجک


موقعیت جغرافیایی , امکانات رفاهی و ساختمان ها و برج های نوساز و برند همه و همه ولنجک رو به گل سرسبد منطقه ۱ و بهشت سرمایه گذاران املاک تبدیل کرده است.

با توجه به سابقه تاریخی محله ولنجک و اعیان نشین بودن آن از دوران قدیم بالتبع شاید شما با خودتون فکر کنید که قیمت خرید آپارتمان در ولنجک نسبت به دیگر بخش های منطقه ۱ کمی بالاتر است.خیر این در حالت کلی صادق نیست و قیمت آپارتمان وابسته به فاکتورهایی مانند : موقعیت ملک , امکانات و مشاعات , سازنده و مواردی از این قبیل است.

پس تنها صرف قرار گرفتن یک ملک در ولنجک دلیل بر گران بودن آن نیست و قیمت آپارتمان تابع فاکتورهای مختلفی هست که باید اونها رو در تعیین قیمت در نظر گرفت.

قیمت هر متر مربع آپارتمان در محله ولنجک فارغ از موقعیت مکانی و سال ساخت در آذر ماه سال ۹۹ بین ۶۵ تا ۱۳۰ میلیون تومان است.در این بین ساختمان هایی که قدیمی تر اند و یا دارای سند ریشه دار(اوقاف,بنیادی) هستند قیمت پایین تری نسبت به ملک های همتراز خود دارند و ساختمان های نوساز دارای رنج قیمت بالاتری هستند.

قیمت آپارتمان های سوپرلوکس در ولنجک ممکن هست زیاد تابع سیستم قیمت گذاری عادی نشود بطوری که در برخی ساختمان های برند این عدد به بالای ۲۰۰ میلیون تومان در هر متر مربع میرسد.

برگشت به فهرست

 

حداقل بودجه مورد نیاز برای خرید آپارتمان در ولنجک در سال ۱۳۹۹


در جدول زیر حداقل بودجه مورد نیاز برای خرید آپارتمان در محله ولنجک بر اساس محدوده متراژ آپارتمان نمایش داده شده است.

متراژ
محدوده
زیر ۱۰۰ متر
بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ متر
بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ متر
بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر
حداقل بودجه برای خرید
فروردین ۱۴۰۰
۸ میلیارد تومان
۱۰ میلیارد تومان
۱۵ میلیارد تومان
۲۴ میلیارد تومان

ممکن هست شما با قیمت های پایین تری هم مواجه بشید اما هیچ ارزانی بی علت نیست برای همین توصیه ما اینه که قبل از هر چیز با کارشناسان ما مشورت کنید.

برگشت به فهرست

 

 

نکات و توصیه های مهم هنگام بازدید از ملک جهت خرید 


زمانی که تصمیم به خرید آپارتمان در محله ولنجک گرفتید باید به این ۳ مورد اصلی توجه داشته باشید :

   1. بررسی وضعیت بیرونی ملک شامل موقعیت,خیابان و کوچه
   2. بررسی وضعیت ساختمان
   3. بررسی وضعیت آپارتمان

در این بخش به بررسی هر کدام از موارد بالا بصورت جدا میپردازیم.

 

             بررسی وضعیت بیرونی ملک شامل موقعیت,خیابان و کوچه

با بررسی موارد زیر هنگام بازدید از کوچه و خیابانی که ملک مورد نظر شما در آن قرار دارد یک انتخاب حرفه ای و آگاهانه داشته باشید.

 • بررسی موقعیت ملک

توجه دقیق به موقعیت ملک یا به اصطلاح ما املاکی ها لوکیشن ملک در هنگام بازدید از اهمنیت بسیار بالایی برخورداره.بی توجهی به این امر ممکنه سبب بروز مشکلات عدیده و غیرقابل حلی برای شما بشه.

بطور کلی میتوان منطقه اصلی ولنجک رو به ۲ بخش تقسیم کرد یکی زیر خیابان سیزدهم و دیگری بالای خیابان سیزدهم خیابان ها و ساختمان های قرار گرفته در زیر خیابان سیزدهم دارای قدمت بالاتری نسبت به مناطق دیگر هستند و کمتر دستخوش تغییر شده اند.

محله ولنجک دارای خیابان های منظمی با عرض ۱۲ متر میباشد که البته این مورد شامل خیابان های ۱۴,۱۳ و ۲۶ نمیباشد.

قسمت بالایی خیابان سیزدهم ولنجک بیشتر شامل ساختمان های نوساز میباشد و در آن کمتر از خانه های ویلایی و بافت قدیمی به چشم میخورد.

در محله ولنجک خیابانی داریم به نام خیابان امیر آبادی (بوستان سابق) که اولین خیابان به موازات خیابان اصلی ولنجک است و در غرب آن قرار دارد.مسئله ای که میخواهیم اینجا برای شما بصورت روشن بیان کنیم که احتمالا سوال خیلی از مخاطبان ما هم باشه مسئله اوقاف هست.

 اگر بخواهیم بطور کلی این مسئله رو بیان کنیم : کلیه ساختمان های موجود در سمت شرق خیابان امیر آبادی شامل سند با ریشه اوقاف نمیباشند و این مورد برای بیشتر و نه همه ساختمان های سمت غرب خیابان امیرآبادی صادق میباشد.

بیان اینکه آیا ساختمانی دارای سند با ریشه اوقاف میباشد یا خیر در صلاحیت ما نیست چون بسیاری از موارد وجود دارند که حکم قطعی برای آنها صادر نشده است اما بطور کلی با توجه به تجربه چندین ساله ما در این زمینه میتوانید این موارد را از مشاورین ما جویا بشید.تنها راه قانونی برای فهمیدن این مسئله استعلام از اداره ثبت و اداره اوقاف میباشد.

اینکه ساختمانی دارای سند با ریشه اوقاف است دلیلی بر منع شما از خرید نیست.بسیاری از ساختمان هایی که دارای سند با ریشه اوقاف هستند با توجه به رعایت موارد قانونی به راحتی قابل خرید و فروش هستند و مشکلی از این بابت ندارند اما نکته ای که در این مورد وجود دارد تاثیر برچسب اوقاف بر قیمت این ملک هاست که باید در نظر داشته باشید و در هنگام بازدید حتما این موارد رو از مشاور خودتون جویا بشید.

هنگام بازدید از محل به وجود مدرسه,بیمارستان و مراکز پزشکی,ایستگاه آتش نشانی,ادارات و دفاتر پیشخوان دولت,مراکز خرید بزرگ و…توجه داشته باشید چراکه وجود این موارد در نزدیکی شما به معنای شلوغی و رفت و آمد زیاد,جای پارک کم و آلودگی صوتی است.

اگر دسترسی به وسایل نقلیه عمومی برای شما مزیت است پس حتما این مورد رو هم هنگام بازدید در نظر داشته باشید.

دسترسی به امکانات رفاهی یکی از مواردی هست که حتما باید مورد توجه قرار بدید.حتما به وجود فروشگاه ها,باشگاه های ورزشی,پارک ها و مراکز تفریحی و سرگرمی در نزدیکی خودتون دقت داشته باشید.

 • بررسی بافت منطقه

هنگام بازدید به بافت منطقه مورد نظرتون دقت داشته باشید.به ترکیب نظم خیابان و ساختمان ها و…

 • بررسی خیابان و کوچه

در هنگام بازدید از ملک به عرض خیابان و تعداد ماشین های پارک شده دقت کنید.یک کوچه و خیابان شلوغ هنگام اسباب کشی و یا زمانی که مهمان به خونتون دعوت میکنید برای شما تبدیل به یک مشکل میشه.

 • بررسی ساختمان های اطراف ملک

به ساختمان های قرار گرفته اطراف ملک مورد نظرتون دقت کنید بدیهیه که هرچه ساختمان های اطراف ملک زیباتر و منظم تر باشند اون ملک ارزنده تر خواهد بود.

 • وضعیت ویلاها

زمانی که وارد خیابان مورد نظرتون میشید حتما به تعداد و وضعیت ویلاها توجه کنید,هرچه تعداد ویلاهای قدمت دار بیشتر باشند به این معنیه که اونجا کمتر دستخوش تغییر شده و اصالت خودش رو حفظ کرده پس اون کوچه و خیابان نسبت به جاهای دیگه ارزشمندتره.

خوب این یک امر کاملا بدیهیه , زمانی که شما وارد کوچه ای میشید که از ابتدا تا انتها پر شده از ساختمان های ۷ و ۱۰ طبقه که دیگه توی اون کوچه جایی برای پارک کردن پیدا نمیشه و یا برعکس وارد کوچه ای میشید که خانه های ویلایی زیبا و اصیل در اون قرار دارند و بسیار خلوت و آرامه کدومو انتخاب میکنید؟

 

بررسی وضعیت ساختمان

این بخش رو به دو قسمت تقسیم میکنیم یکی بررسی وضعیت ساختمان های قدیمی و یکی بررسی وضعیت ساختمان های نوساز چون معیارهای ما در هر کدام از این دو مورد باهم کمی تفاوت دارند.

 • بررسی وضعیت ساختمان های قدیمی

در این بخش به موارد زیر توجه کنید :

   1. نمای ساختمان
   2. ورودی ساختمان
   3. وضعیت راه پله ها
   4. درب واحدها
   5. کفش و پادری جلو درب واحد ها
   6. سروصدا و آلودگی صوتی داخل ساختمان

 

ساختمانی که دارای نمای نامناسب و کثیف,ورودی نامناسب و یا دارای عرض کم,راه پله های باریک و یا کثیف,دربهای لنگه به لنگه و ناهمگون که هرکدام از همسایه ها برای خودشون گذاشتن,وجود کفش و پادری جلوی درب واحدها این ها همه نشانه فقدان یک مدیریت مناسب در این ساختمان هست.

نشانه های بالا همه به شما این حقیقت رو گوشزد میکنن که در این ساختمان زندگی راحتی نخواهید داشت.

در ساختمان های قدیمی دقت کنید که تنها راه ورودی به ساختمان از پارکینگ نباشه و علاوه بر اون ساختمان دارای ورودی مجزا هم باشه.

 

 • بررسی وضعیت ساختمان های نوساز

در هنگام خرید آپارتمان نوساز در کنار دقت به مسائل فنی نکات حقوقی هم حائز اهمنیت اند که در ادامه به این موارد هم اشاره خواهیم کرد.

در هنگام بازدید از آپارتمان نوساز به موارد زیر توجه کنید :

   1. سازنده برند
   2. تکمیل شده یا خیر
   3. لابی و لابی من ۲۴ ساعته
   4. ارتفاع سقف و طراحی داخلی لابی
   5. تعداد و ابعاد آسانسور
   6. مشاعات کامل و خوب

خوب حالا بصورت مختصر به توضیح موارد بالا میپردازیم پس با ما همراه باشید.

محله ولنجک بهشت سازندگان برند هستش و تعداد ساختمان های برند در اون کم نیستند.ساختمانی که توسط سازنده برند ساخته شده باشه به این معنیه که تا حد قابل توجهی خیال شما از بابت کیفیت ساخت,معماری,استفاده از متریال با کیفیت,مشاعات خوب و بسیاری از موارد دیگه میتونه راحت باشه.

در بسیاری از موارد پیش میاد که سازنده پیش از تکمیل ساختمان و در مراحل پایانی شروع به فروش واحدها میکنه مثلا ساختمان در مرحله نازک کاریه و یا آشپزخانه و یک سری تجهیزات هنوز نصب نشده.خوب خرید آپارتمان در این شرایط دارای مزایا و معایبی هست که باید به اون توجه داشت.

از مزایای خرید در این موارد میتوان به قیمت مناسب تر اشاره کرد و یا شاید اگر آشپزخانه هنوز تکمیل نشده میشه نوع کابینت اون رو به دلخواه خودتون انتخاب کنید و از معایب اون اینه که شما باید یک بازه زمانی خاص رو که ممکنه بسته به شرایط روز کم و یا زیاد بشه منتظر تکمیل آپارتمانتون بمونید و وجه پرداختی شما تا پایان کار در تصرف مالک هست.

در خرید آپارتمان نوساز که هنوز کاملا تکمیل نشده بسیار دقت کنید.مخصوصا به موارد حقوقی اون.بهتره در این موارد حتما با مشاوران خبره مشورت کنید.

 

بطور معمول در ساختمان های نوساز که دارای منظره و ویوی خوبی هستند,طبقات بالاتر دارای ارزش بیشتری هستند.

 

یکی از مواردی که در ساختمان های نوساز مدرن شاید بشه گفت حرف اول رو میزنه لابیه و اولین موردی که در هنگام ورود به لابی باید مد نظر داشته باشید ارتفاع سقف اون هست.هر چه ارتفاع سقف لابی بلند تر باشه اون ملک ارزشمندتره.علاوه بر این طراحی داخلی و تجهیزات داخل لابی هم در ارزشمندتر شدن اون ساختمون تاثیر بسزایی داره.

دومین موردی که در مورد لابی باید مورد توجه شما باشه حضور لابی من ۲۴ ساعته است.حضور لابی من ۲۴ ساعته به معنای امنیت بیشتر ساختمونه.

در یک ساختمان نوساز تعداد و ابعاد آسانسور از مواردی هست که در رفاه حال ساکنین ساختمان تاثیر مستقیم داره.طبیعتا زمانی که یک ساختمان بطور مثال دارای دو لاین آسانسور باشه هنگام رفت و آمد وقت کمتری از شما میگره.ابعاد آسانسور هم خصوصا در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا و اهمنیت فاصله گذاری اجتماعی از اهمنیت خاصی برخورداره. 

مشاعات کامل و خوب اغلب جزء جدایی ناپذیر ساختمان های نوساز مدرن هست.

خوب این مشاعات اغلب شامل موارد زیر هستند :

   • استخر
   • سونا
   • جکوزی
   • سالن بدنسازی
   • سالن اجتماعات
   • روف گاردن

البته برخی مشاعات علاوه بر موارد بالا که در ساختمان های سوپرلوکس قابل مشاهده اند شامل موارد زیر هستند  :

   • زمین تنیس
   • زمین بازی کودک
   • اتاق ماساژ
   • سینما
   • کارواش
   • سالن بیلیارد
   • سالن اسکواش

بررسی وضعیت آپارتمان

هنگام بازدید از آپارتمان حتما به نکات زیر توجه کنید :

   1. ارتفاع سقف واحد
   2. نورگیر بودن 
   3. نقشه واحد
   4. کف پوش
   5. پوشش دیوار
   6. آشپزخانه
   7. سرویس بهداشتی
   8. سیستم های سرمایشی و گرمایشی
   9. اتاق خواب
   10. بالکن و تراس
 • ارتفاع سقف واحد

خوب زمانی که وارد آپارتمان میشید درست مثل یک کارگاه موارد بالا رو چک کنید.

ارتفاع استاندارد سقف واحد حداقل ۲.۸ متر است که البته در آپارتمان های لوکس ممکنه از این عدد بالاتر باشه.

خوب این چه مزیتی داره ؟

قطعا همه ما دوست داریم یه خونه دلباز داشته باشیم و هرچقدر ارتفاع سقف بلندتر باشه حس آزادی و فراغ بال بیشتری به ما دست میده.پس واحدی با ارتفاع سقف بلندتر ارزش بالاتری داره.

 • نورگیر بودن

نورگیر بودن واحد یکی از مهمترین مولفه های یک آپارتمان خوبه.البته طبق سلیقه اکثریت مردم.معمولا واحدهای شمالی و جنوبی نسبت به بقیه جهات نورگیرتر هستند و این در مورد واحدهای جنوبی بیشتر است.دلیل این امر هم حرکت خورشید از شرق به غرب هست.بطور مثال اگر شما یک آپارتمان با جهت جنوبی داشته باشید نور خورشید از لحظه طلوع تا غروب از پنجره مهمون خونه شما خواهد بود.

اینجا شاید براتون این سوال پیش بیاد که چه تفاوتی بین نور شمالی و جنوبی وجود داره؟

خوب در جوابتون باید بگم که نوری که از سمت جنوب به ساختمان میتابه بصورت مستقیم و دارای گرماست که اگه در مقابلش قرار بگیرید گرما رو زیر پوستتون حس میکنید. بر خلاف اون نور شمالی مستقیم نمیتابه و نور عادی روزه و گرمایی رو منتقل نمیکنه.

برای اطمینان از نورگیر بودن واحد ۲ بار در طی روز از واحد بازدید کنید,یک بار اواسط روز و یک بار هم غروب که از این مسئله اطمینان پیدا کنید.

 • نقشه واحد

برای بررسی نقشه واحد به تفکیک فضاها و قابلیت دسترسی دقت کنید.در واحدی که نقشه خوبی داره فضاها به درستی تفکیک شده مثلا فضای عمومی واحد که شامل نهارخوری و پذیرایی هست به درستی از فضای خصوصی مانند اتاق خواب تفکیک شده است.برای اینکه درک بهتری از نقشه واحد داشته باشید در ذهن خودتون تصور کنید که تمام وسایل خونتون رو چیدین و داخل آپارتمان شروع به حرکت کنید آیا مشکلی نداره رضایت شما رو جلب میکنه؟

این تصور رو با فرض اینکه مهمان هم دارید انجام بدید.شما میتونید از زوایای مختلفی بصورت ذهنی به این موارد بپردازید.این تصویر ذهنی به شما در انتخابتون کمک زیادی خواهد کرد.

 • کفپوش

کفپوش ها انواع مختلفی دارند که بسته به نوع و جنس اونها دارای مزایا و معایبی هستند.از کفپوش های رایج بازار میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

   • کفپوش سرامیکی
   • کفپوش سنگ
   • کفپوش پارکت
   • کفپوش لمینت
   • کفپوش چوبی

در مواردی هم ممکن هست که کفپوش برخی از قسمت های آپارتمان با بخشهای دیگر آن متفاوت باشد مثلا در یک آپارتمان ممکنه کفپوش آشپزخانه از سنگ و الباقی قسمت ها پارکت باشه.

کفپوش ها بسته به جنسشون دارای مزایا و معایبی هستند.مثلا در کفپوش های سنگی و سرامیکی که طرفداران بسیاری هم دارند زیبایی و شیک بودن مهم ترین مزیت و سرد بودن کف در فصول پاییز و زمستان از معایب اونهاست که البته با توجه به تجربه ما این مزیت زیبایی به معایب اونها برتری داره.

قیمت کفپوش ها بسته به جنس و برند اونها متفاوت هست.به عنوان مثال سنگ یکی از گرانترین انواع اونهاست.در برخی از ساختمان های لوکس و سوپرلوکس که از پارکتهایی با متریال برند استفاده میشه ممکن هست قیمت هر متر مربع اون کفپوش متجاوز از چند میلیون تومن باشه که البته این امر هم تاثیر بسزایی در قیمت تمام شده آپارتمان میگذاره.

 

 • پوشش دیوار

پوشش دیوار یکی از موارد تاثیر گذار در دکوراسیون داخلی و زیبایی منزل است.زمان بازدید از آپارتمان به پوشش دیوارها و جنس اون دقت کنید.دیوارپوش ها بر اساس جنسی که دارند دارای خواصی مثل ضد آب,ضد حریق و یا عایق صوتی و حرارتی باشند.

از انواع دیوارپوش های مورد استفاده در آپارتمان ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

   • دیوارپوش کاغذ دیواری
   • دیوارپوش سنگی
   • دیوارپوش چوبی
   • دیوارپوش سه بعدی
   • دیوارپوش شیشه ای
   • دیوارپوش چرمی

انواع دیگر دیوارپوش ها هم وجود دارند که البته در شرایط مورد نیاز از اون ها استفاده میشه مثل دیوار پوش آکوستیک که در استودیوها و مکانهایی که به عایق صوتی نیاز دارن از این نوع دیوارپوش استفاده میشه.

مورد آخر هم این که در زمان بازدید از آپارتمان از جنس و قابلیت شستشو و عایق بودن دیوارپوش از مشاور خود سوال کنید.

 • آشپزخانه

آشپزخانه بر اساس نوع چیدمان و نوع کابینت ها دارای انواع مختلفی هستند که در زیر به اون ها اشاره میکنیم :

آشپزخانه از نظر نوع چیدمان

   • مدل L شکل
   • مدل U شکل
   • مدل جزیره
   • مدل اپن

موارد بالا جزو پرطرفدارترین انواع چیدمان آشپزخانه در ایران هستند که احتمالا با اونها آشنایی دارید.

آشپزخانه از نظر نوع کابینت ها

   • کابینت MDF
   • کابینت های گلس
   • کابینت ممبران
   • کابینت انزو
   • کابینت چوبی

معمولا در معرفی آشپزخانه آپارتمان نوع کابینت بکار رفته اون رو به شما میگن خوب این مسئله نشون از اهمنیت کابینت آشپزخانه میده.

این رو در نظر داشته باشید که کابینت ها با توجه به نوع و جنسشون دارای قیمت های متفاوتی هستند.به عنوان مثال در لیست بالا MDF ارزانترین نوع کابینت و کابینت چوبی به علت گران قیمت بودن چوب گرانترین نوع کابینت هستند.البته غیر از کابینت چوبی در کلیه موارد بالا متریال اصلی کابینت MDF است.

نکته پایانی این که معمولا در پیش فروش آپارتمان های نوساز که در مراحل پایانی ساخت هستند این امکان برای مشتری فراهم هست که نوع کابینت آشپزخانه رو انتخاب کنه و این یکی از مزایای پیش خرید آپارتمان های نوساز محسوب میشه.

 • سرویس بهداشتی

در هنگام بازدید از سرویس بهداشتی آپارتمان به این موارد دقت کنید:

   • نوع و تعداد سرویس بهداشتی
   • ابعاد سرویس بهداشتی
   • دارا بودن کابینت

ما بطور کلی ۲ نوع سرویس بهداشتی داریم , ایرانی و فرنگی که در اغلب آپارتمان های موجود در منطقه ۱ یا هر دو و یا اغلب سرویس فرنگی وجود داره.پس در هنگام بازدید نوع سرویس بهداشتی رو مد نظر داشته باشید.نکته دیگر توجه به تعداد سرویس های بهداشتیه خوب این مسئله در آپارتمانهای متراژ بالا رعایت میشه مثلا در یک آپارتمان ۲۰۰ متری حداقل ۲ سرویس بهداشتی در نظر گرفته میشه چون سازندگان مسئله جمعیت خانواده و داشتن مهمان رو هم در نظر میگیرند که این البته علاوه بر استانداردهای ساخت و ساز هست.

سرویس های بهداشتی معمولا در نقاط خصوصی آپارتمان قرار میگیرند مثلا در راهروها و نزدیک اتاق خواب ولی در آپارتمان های کوچک ممکن هست که این اتفاق نیوفته و سرویس بهداشتی و آشپزخانه در کنار هم قرار بگیرند.

در اتاق خواب های مَستر هر اتاق خواب خود به تنهایی دارای سرویس بهداشتی کامل مثل : توالت , روشویی , دوش , وان و یا جکوزی هستند.

 

ابعاد سرویس بهداشتی طبق استاندارد حداقل ۱۱۰*۱۵۰ سانتی متر میباشد اما شما نباید تنها دنبال حداقل ها باشید و باید این نکته رو در نظر بگیرید که آیا این سرویس بهداشتی با این ابعاد مناسب اعضای خانواده شما هست یا نه.ممکنه در خانواده شما افراد مسن و یا معلول حضور داشته باشند پس این موارد باید برای راحتی حال اونها در نظر گرفته بشه.

داشتن کابینت یکی از مزایای سرویس های بهداشتی است.بخارات موجود در هوای داخل سرویس بهداشتی برای سلامتی شما ضرر دارند و با داشتن کابینت شما میتونین لوازم شخصی مثل مسواک و خمیردندان ها و حوله ها رو در داخل کابینت قرار بدین تا از این بخارات مصون باشند.

 

 • سیستم های سرمایشی و گرمایشی

سیستم های سرمایشی و گرمایشی نصب شده در آپارتمان ۲ نوع هستند یا بصورت مستقل در آپارتمان نصب شده اند مثل کولرهای گازی و یا به سیستم مرکزی متصل هستند مثل شوفاژ و ممکنه یک آپارتمان شامل هر دو نوع این سیستم ها باشه مثل ۲ نوع سیستم گرمایشی یکی به شکل مرکزی و یکی هم به شکل مستقل داخل آپارتمان نصب شده باشه

سیستم هایی که در حال حاضر بصورت متداول در آپارتمانها استفاده میشن شامل موارد زیر هستند:

   • چیلر
   • فن کویل
   • داکت اسپلیت
   • کولر گازی
   • پکیج
   • شوفاژ

در هنگام بازدید از آپارتمان میتونید اطلاعات لازم رو از مشاورتون درخواست کنید.

برگشت به فهرست

 

نکات حقوقی مهم هنگام خرید آپارتمان در ولنجک


بطور کلی خرید و فروش آپارتمان دارای یک سری قوانین و مسائل حقوقی است که به این موارد در بخش مقالات کوتاه بطور خلاصه پرداخته شده است اما در هنگام خرید و فروش آپارتمان در ولنجک برخی موارد حقوقی وجود دارند که مختص محله ولنجک هستند و شما هنگام معامله باید به این موارد توجه کافی داشته باشید.

   1. مسئله سندهای با ریشه اوقاف
   2.  
برگشت به فهرست

 

مزایای خرید آپارتمان در ولنجک


میدونید زندگی کردن و یا خرید آپارتمان در محله ولنجک دارای چه مزایایی هست؟ ما در این بخش به این مزایای کم نظیر که ممکنه در دیگر نقاط منطقه ۱ با اون مواجه نشید میپردازیم. پس با ما همراه باشید.

مزایای خرید آپارتمان در ولنجک

   • دسترسی راحت به سایر مناطق تهران
   • محله ولنجک به دلیل دسترسی به اتوبان های بزرگی مثل چمران و مدرس دسترسی بسیار خوبی را برای ساکنین خود ایجاد کرده است.
   • آب و هوای خوب
   • محله ولنجک به دلیل قرار گرفتن در ارتفاع و دامنه ی قله توچال هوای پاک کوهستانی رو برای شما به ارمغان میاره و آلودگی بسیار کمتری نسبت به باقی مناطق تهران داره 
   • مجموعه های تفریحی و ورزشی بزرگ
   • ساکنین ولنجک بهترین دسترسی رو به مجموعه های تفریحی ورزشی بزرگی مثل تلکابین توچال,سورتمه و پیست اسکی دارند.
   • فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ

وجود فروشگاه ها و مراکز خرید بزرگ و معروف مثل : گالریا,توچال,دی مارت,سوپر ساسان,میدان میوه و تره بار ولنجک و … همه اینها رفاه بیشتری رو برای ساکنین ولنجک فراهم آورده اند.

برگشت به فهرست

بخش ۳ :

اجاره آپارتمان در ولنجک


 

این بخش به شما اطلاعات لازم برای اجاره آپارتمان در محله ولنجک رو میده .

 

اجاره آپارتمان در ولنجک

 • حداقل بودجه مورد نیاز برای رهن و اجاره آپارتمان در ولنجک در سال ۱۴۰۰

 • نکات و توصیه های مهم هنگام بازدید از ملک جهت اجاره

 • نکات حقوقی مهم هنگام اجاره آپارتمان در ولنجک

 

برگشت به فهرست

بخش ۴ :

خیابان های اصلی ولنجک


 

در این بخش میخوایم سری به خیابان های اصلی و معروف ولنجک بزنیم.

میخواید بدونید خیابونهای اصلی ولنجک کدوما هستن و توی هر کدومشون چه مراکزی مهم و معروفی وجود داره؟

آماده اید بریم یه دوری تو خیابونهای اصلی ولنجک بزنیم؟

خیابان های اصلی ولنجک

محله ولنجک دارای ۷ خیابان اصلی و شناخته شده است که اسامی اونها به ترتیب در لیست زیر آورده شده است.

   • خیابان یمن

   • خیابان ولنجک

   • خیابان سیزدهم

   • خیابان ساسان

   • خیابان شهید امیرآبادی

   • بلوار دانشجو

   • خیابان عدالت

 

  • خیابان یمن

خیابان یمن که در جنوب محله ولنجک قرار داره دسترسی شما رو به بزرگراه چمران فراهم میکنه و همچنین از سمت شرق از طریق خیابان مقدس اردبیلی به محله زعفرانیه متصل شده که در میدان الف شما رو به مرکز خرید پالادیوم میرسونه و از سمت غرب از طریق بلوار رشید الدین فضل الله دسترسی به محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ,دانشگاه شهید بهشتی,بیمارستان طالقانی و محله های اوین و درکه رو برای شما فراهم میکنه.

 • خیابان ولنجک

خیابان ولنجک ستون فقرات محله ولنجک رو تشکیل میده و در مرکز ولنجک قرار داره,خیابان ولنجک دارای ۲۶ خیابان فرعی هست که سمت شرق اون رو خیابان های فرد تشکیل میدن که شامل خیابان های سوم تا بیست و پنجم و سمت غرب اون شامل خیابان های زوج به ترتیب از خیابان دوم تا بیست و ششم هست.انتهای خیابان ولنجک هم مارو به معروف ترین مجموعی تفریحی ورزشی کشور یعنی توچال میرسونه که در بخش مراکز تفریحی ورزشی ولنجک به اون میپردازیم.

  • خیابان سیزدهم

خیابان سیزدهم در شرق خیابان ولنجک قرار گرفته و همون طور که در بخش خرید آپارتمان در ولنجک به اون اشاره شد این خیابان محله ولنجک رو به دو بخش تقسیم میکنه : یکی زیر خیابان سیزدهم و دیگری بالای خیابان سیزدهم که خیابان ها و ساختمان های قرار گرفته  شده در زیر خیابان سیزدهم دارای قدمت بالاتری نسبت به مناطق دیگر هستند.مرکز خرید گالریا و سوپر مارکت دی مارت در خیابان سیزدهم قرار دارند و اگر کمی به سمت بلوار بهزادی پیش بریم به رودخانه زعفرانیه و ولنجک و پارک دره تندرستی میرسیم.بهتون اکیدا توصیه میکنم که قدم زدن در شب و  هوای نمناک بارون زده رو از دست ندین.

  • خیابان ساسان

خیابان ساسان در سمت شرق خیابان اصلی ولنجک و به موازات اون قرار داره و از خیابان اول تا خیابان بیست و پنجم ادامه داره که ما در تقاطع خیابان سیزدم در املاک ساسان ولنجک در خدمت شما هستیم.

  • خیابان شهید امیرآبادی

خیابان شهید امیرآبادی (بوستان سابق) اولین خیابان به موازات خیابان اصلی ولنجک هست که در غرب اون قرار داره و از خیابان هشتم تا بیست و ششم امتداد داره که در این مسیر ما پارک یاسمن , مسجد النبی ولنجک و پارک نگین رو در تقاطع خیابان چهاردهم داریم.در تقاطع خیابان بیست و دوم و خیابان شهید امیرآبادی بیمارستان رامتین و کلینیک حیوانات البرز واقع شده است.و در انتها مسیر ما به پارک توسکا و بلوار دانشجو در خیابان بیست و ششم میرسیم.

  • بلوار دانشجو

بلوار دانشجو از میدان شهید شهریاری در مقابل درب اصلی دانشگاه شهید بهشتی شروع و تا خیابان بیست و ششم ولنجک ادامه داره که این مسیر شامل دانشکده های مختلف دانشگاه شهید بهشتی,بیمارستان طالقانی, مرکز فرهنگی ورزشی سبز, میدان یاسمن ,مسجد النبی ولنجک, پارک نگین ,مرکز خرید ولنجک ,پارک گلریزان ,رستوران ایرانی باغ گیلاس و رستوران ایتالیایی مالیبو قرار داره.

  • خیابان عدالت

خیابان عدالت در سمت غربی میدان یاسمن قرار داره و دسترسی مستقیمی به بلوار دانشجو, پارک یاسمن, خیابان چهاردهم ولنجک, مسجد النبی ولنجک و پارک نگین داره.

برگشت به فهرست

بخش ۵ :

مراکز تفریحی ورزشی ولنجک


 

در این بخش میخوایم سری به مراکز تفریحی ورزشی ولنجک بزنیم که شهرت زیادی هم دارند و احتمالا تا حالا اسمشون رو شنیدید.

  • بام تهران
  • تله کابین توچال
  • سورتمه
  • زیپ لاین

اگر آماده اید بریم به مراکز تفریحی ورزش ولنجک یه سری بزنیم…

 

مراکز تفریحی ورزشی ولنجک

محله ولنجک دارای مناطق تفریحی ورزشی و توریستی پرطرفداری هست که در بخش زیر به اونها اشاره شده که البته معروف ترین اونها بام تهران و تله کابین توچال هست.

 

لیست مراکز تفریحی ورزشی ولنجک

    • بام تهران

    • تله کابین توچال

    • سورتمه

    • زیپ لاین

    • بگ جامپینگ

    • بانجی جامپینگ

    • ترامپولین

    • سینمای ۵ بعدی

    • زمین تنیس

    • مجموعه فرهنگی ورزشی سبز

    • خانه کشتی منصور برزگر

    • پارک یاسمن

    • پارک نگین 

    • بوستان دره تندرستی(پارک ساسان)

    • پارک گلریزان

    • پارک توسکا

نام مرکز تفریحی ورزشی
-
بام تهران
تله کابین توچال
سورتمه
زیپ لاین
بانجی جامپینگ
سینمای ۵ بعدی توچال
مجموعه فرهنگی ورزشی سبز
خانه کشتی منصور برزگر
پارک یاسمن
پارک نگین
بوستان دره تندرستی(پارک ساسان)
پارک گلریزان
پارک توسکا
آدرس
-
خیابان ۲۶ام
مجموعه تفریحی ورزشی بام تهران
مجموعه تفریحی ورزشی بام تهران
مجموعه تفریحی ورزشی بام تهران
مجموعه تفریحی ورزشی بام تهران
مجموعه تفریحی ورزشی بام تهران
بلوار دانشجو خیابان طالقانی
خیابان امیرآبادی بین ۱۸ام و ۲۰ام
بلوار دانشجو میدان یاسمن
بلوار دانشجو بعد از میدان یاسمن
بلوار بهزادی
بلوار دانشجو خیابان گلریزان
خیابان امیرآبادی نرسیده به ۲۶ام
برگشت به فهرست

بخش ۶ :

مراکز خرید ولنجک


 

در این بخش میخوایم مراکز خرید معروف ولنجک رو به شما معرفی کنیم.

 

 

مراکز خرید ولنجک

محله ولنجک شامل مراکز خرید بزرگ و متعددی هست که نیاز ساکنین رو کاملا برطرف میکنه و دسترسی به اون ها هم بسیار آسونه.در این بخش لیست کاملی از مراکز خرید معروف ولنجک به همراه آدرس اونها آورده شده است. 

 

لیست مراکز خرید معروف در محله ولنجک

  • مرکز خرید گالریا (خیابان سیزدهم ولنجک) 
  • سوپر مارکت دی مارت (خیابان سیزدهم ولنجک) 
  • سوپر مارکت ساسان (خیابان ساسان بین ۷ و ۹) 
  • مرکز خرید توچال (خیابان چهاردهم ولنجک) 
  • مرکز خرید خلیج فارس (نبش خیابان هجدهم ولنجک) 
  • مرکز خرید ولنجک (خیابان گلریزان ولنجک) 
  • بازار میوه و تره بار ولنجک (نرسیده به خیابان بیست و ششم ولنجک)
نام مرکز خرید
-
مرکز خرید گالریا
سوپر مارکت دی مارت
سوپر مارکت ساسان
مرکز خرید توچال
مرکز خرید خلیج فارس
مرکز خرید ولنجک
بازار میوه و تره بار ولنجک
آدرس
-
خیابان سیزدهم ولنجک
خیابان سیزدهم ولنجک
خیابان ساسان بین ۷ و ۹
خیابان چهاردهم ولنجک
نبش خیابان هجدهم ولنجک
خیابان گلریزان ولنجک
نرسیده به خیابان ۲۶ ولنجک
برگشت به فهرست

بخش ۷ :

ساختمان های مارک دار و برج های ولنجک


 

در این بخش میخوایم ساختمان های مارک دار  که توسط سازندگان برند ساخته شدند و همچنین برج های معروف ولنجک رو به شما معرفی کنیم.

 

 

ساختمان های مارک دار و برج های ولنجک

 

 

نام ساختمان
-
دیپلمات ساسان
ژوان پارک
برج باغ فرهنگ
برج آوانگارد
آرام
برج بوتیک
برج فاطیما
برج شوکا
برج سپیدار
ژوان پارک ۲
برج پرنیان
برج ویکتوریا
برج ماتیا
نام مالک/ سازنده
-
علی اسدی
فرهاد صائبی
فرهنگ شیرزاد
قاسمی
رضوی
اسمی
صابری
سید احمد سیدانی
شکوهی
فرهاد صائبی
عباس رضا افلاکی
آگاهی
خلیل زاده
نام آرشیتکت
-
علیرضا ذوالفقاری
افشین حجت
گروه طراحان
افشین حجت
موسی پناه
مهدی زاده
امید غلامپور
گروه ساختمانی لوتوس
فرزاد دلیری
افشین حجت
حمید مبین مقدم
موسی پناه
موسی پناه
برگشت به فهرست

بخش ۸ :

مراکز دولتی و سیاسی ولنجک


 

محله ولنجک میزبان مراکز مهم دولتی و دیپلماتیک هست که در این بخش به معرفی این مراکز میپردازیم.

 

 

مراکز دولتی و سیاسی ولنجک

محله ولنجک میزبان  مراکز و ادارات دولتی و سفارت خانه برخی از کشورهای خارجی است که در بخش زیر لیست این مراکز و سفارتخانه های آورده شده است :

 

لیست سفارتخانه ها و مراکز دیپلماتیک خارجی واقع در ولنجک

  • سفارت صربستان
  • دفتر حافظ منافع مصر در ایران

لیست مراکز و ادارات دولتی مستقر در محله ولنجک

  • مرکز همایش های بین المللی جمهوری اسلامی ایران (بلوار رشید الدین فضل الله)
  • نمایشگاه بین المللی تهران (بزرگراه چمران نرسیده به خیابان یمن)
  • دانشگاه شهید بهشتی (انتهای بلوار رشید الدین فضل الله)
  • دانشگاه آزاد اسلامی (واحد سما)
  • موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور (خیابان یمن)
  • سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی (بلوار رشید الدین فضل الله نرسیده به میدان شهید شهریاری)
  • مرکز علمی کاربردی صنایع دستی ایران (بین یاسمن ۱ و ۳)
  • جامعه مهندسان و مشاوران ایران (خیابان ۲۶ نرسیده به میدان البرز)
  • مجتمع قضائی خانواده شماره ۲ (خیابان عدالت)
  • اداره مخابرات شهید جعفری (بین خیابانهای ۱۵ و ۱۷)
  • آسایشگاه جانبازان ثار الله (خیابان ثارالله بین نیلوفر و محمدی)
  • سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی ایستگاه شماره ۶۴ (بین خیابانهای ۱۵ و ۱۷)
  • کلانتری ۱۶۳ ولنجک (تقاطع خیابان مقدس اردبیلی و یمن)
نام مرکز سیاسی دولتی
-
سفارت صربستان
دفتر حافظ منافع مصر در ایران
سالن اجلاس سران
نمایشگاه بین المللی تهران
دانشگاه شهید بهشتی
دانشگاه آزاد اسلامی (واحد سما)
موسسه تحقیقات گیاه پزشکی کشور
سازمان تحقیقات و آموزش و ترویج کشاورزی
مرکز علمی کاربردی صنایع دستی ایران
جامعه مهندسان و مشاوران ایران
مجتمع قضائی خانواده شماره ۲
اداره مخابرات شهید جعفری
آسایشگاه جانبازان ثار الله
آتشنشانی ایستگاه ۶۴
کلانتری ۱۶۳ ولنجک
آدرس
-
خیابان نهم
خیابان ۱۶
بلوار رشید الدین فضل الله
بزرگراه چمران نرسیده به خیابان یمن
انتهای بلوار رشید الدین فضل الله
بلوار دانشجو ,خیابان البرز
خیابان یمن
بلوار رشید الدین فضل الله نرسیده به میدان
بین یاسمن ۱ و ۳
خیابان ۲۶ نرسیده به میدان البرز
خیابان عدالت
بین خیابانهای ۱۵ و ۱۷
خیابان ثارالله بین نیلوفر و محمدی
بین خیابانهای ۱۵ و ۱۷
تقاطع خیابان مقدس اردبیلی و یمن
برگشت به فهرست

بخش ۹ :

مراکز پزشکی و درمانی ولنجک


 

در این بخش اطلاعات لازم از مراکز پزشکی و درمانی موجود در محله ولنجک در اختیار شما قرار داده میشه.

البته امیدواریم که هیچ وقت نیازمند حضور در مراکز درمانی نباشید.

 

 

مراکز پزشکی و درمانی ولنجک

در بخش زیر لیست کامل مراکز پزشکی و درمانی ولنجک شامل بیمارستان داروخانه کلینیک پزشکی و دامپزشکی به همراه آدرس اونها در اختیار شما گذاشته شده است :

 

لیست مراکز پزشکی و درمانی ولنجک

 

   • بیمارستان آیت الله طالقانی (خیابان طالقانی) 
   • بیمارستان رامتین  (خیابان ۲۲ بین گلستان ۳ و ۴)
   • کلینیک دیابت ثمین (خیابان طالقانی)
   • مرکز دندانپزشکی ولنجک (خیابان ۱۴)
   • کلینیک دندانپزشکی آرمانی (خیابان ساسان نبش سیزدهم)
   • کلینیک ولنجک (بلوار دانشجو ,شقایق)
   • مرکز پزشکی هسته ای ولنجک
   • کلینیک فیزیوتراپی هُدا
   • داروخانه ولنجک
   • داروخانه دکتر شعبانی فر
   • داروخانه دکتر رزازان
   • داروخانه دکتر صحت پور
   • داروخانه دکتر بابازاده
   • داروخانه دکتر مصطفوی
   • داروخانه شبانه روزی دکتر فوزی
   • خانه سالمندان مهرورزان
   • کلینیک زیبایی لوندر
   • کلینیک حیوانات خانگی ایران
   • کلینیک دامپزشکی وی آی پت
   • کلینیک دامپزشکی البرز

 

 

نام مرکز پزشکی درمانی
-
بیمارستان آیت الله طالقانی
بیمارستان رامتین
کلینیک دیابت ثمین
مرکز دندانپزشکی ولنجک
کلینیک دندانپزشکی آرمانی
کلینیک ولنجک
مرکز پزشکی هسته ای ولنجک
کلینیک فیزیوتراپی هُدا
داروخانه ولنجک
داروخانه دکتر شعبانی فر
داروخانه دکتر رزازان
داروخانه دکتر صحت پور
داروخانه دکتر بابازاده
داروخانه دکتر مصطفوی
داروخانه شبانه روزی دکتر فوزی
خانه سالمندان مهرورزان
کلینیک زیبایی لوندر
کلینیک حیوانات خانگی ایران
کلینیک دامپزشکی وی آی پت
کلینیک دامپزشکی البرز
آدرس
-
خیابان طالقانی
خیابان ۲۲ بین گلستان ۳ و ۴
خیابان طالقانی
خیابان ۱۴
خیابان ساسان نبش سیزدهم
بلوار دانشجو ,شقایق
بلوار دانشجو ,شقایق
خیابان طالقانی
بلوار دانشجو ,شقایق
میدان شهید شهریاری
خیابان طالقانی
بلوار دانشجو,میدان یاسمن
خیابان ولنجک بالاتر از ۱۵ غربی
خیابان ۱۳,مرکز خرید گالریا
بلوار دانشجو,نرسیده به گلریزان ۶
خیابان ۱۷
خیابان امیر آبادی بالاتر از ۱۴
خیابان ساسان نرسیده به ۱۳
گلستان ۵
گلستان ۴
برگشت به فهرست